Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Miasto i Gmina Dobra
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Raport o stanie gminy za rok 2020

Dobra, dn. 31 maja 2021 r.

KOMUNIKAT

Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dobrej

 

Informuję, że na sesji Rady Miejskiej w Dobrej, która odbędzie się w dniu 24 czerwca 2021 r. o godz. 14.00, rozpatrywany będzie Raport o stanie Gminy Dobra za 2020 rok.

Dokument powstał zgodnie z wymogami art. 28aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2020 r. poz. 713 z póżn. zm.). Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzedzającym jego opracowanie, w szczególności realizację polityk, programów i strategii i uchwał rady gminy.

Rada Miejska w Dobrej rozpatruje raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała rady gminy w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium burmistrzowi. Raport rozpatrywany jest w pierwszej kolejności. Nad przedstawionym raportem o stanie gminy przeprowadza się debatę.

W debacie nad raportem o stanie gminy mieszkańcy gminy mogą zabierać głos.

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w trybie określonym powyżej, składa do Przewodniczącego Rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami, co najmniej 20 osób.

Zgłoszenie składa się w Urzędzie Miejskim w Dobrej, ul. Rynek 1, 72-210 Dobra, najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy, czyli 23 czerwca 2021 r. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba że rada postanowi o zwiększeniu tej liczby.

Raport o stanie Gminy Dobra za 2020 rok został opublikowany na stronie internetowej BIP Urzędu Miejskiego w dniu 31 maja 2021 r.

Sesja Rady Miejskiej zgodnie z obowiązującymi od początku kadencji zasadami będzie transmitowana drogą internetową, każdy może więc śledzić przebieg obrad.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrej

Józef Kirejczyk

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Sebastian Kuran 31-05-2021 14:43
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 31-05-2021
Ostatnia aktualizacja: Sebastian Kuran 31-05-2021 14:45