Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Miasto i Gmina Dobra
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Konkursy otwarte


Szanowni Państwo,

Według zapisów Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. (Dz. U. z dnia 29 maja 2003 r.) Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, jako organ administracji publicznej, ma za zadanie wspieranie w sferze zadań publicznych, realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ww. Ustawy, prowadzące działalność statutową w danej dziedzinie.

W Ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. wskazane są dwie drogi pozyskiwania dotacji od Urzędu Marszałkowskiego na realizację zadania publicznego:

  1. Urząd Marszałkowski ogłasza otwarty konkurs ofert co najmniej z trzydziestodniowym wyprzedzeniem. Informacje o otwartych konkursach ofert zamieszczane są: na stronie Biuletynu Informacji Publicznej, w dzienniku o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym, a także w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego. Wnioski-oferty realizacji zadań wraz z załącznikami należy składać we właściwym merytorycznie wydziale. Oferty takie powinny być zgodne z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 grudnia 2005 r. w sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania
    z wykonania tego zadania
    .

  2. Organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie mogą z własnej inicjatywy złożyć ofertę realizacji zadania publicznego. Organ administracji publicznej
    w ciągu dwóch miesięcy rozpatruje celowość realizacji określonego zadania i informuje
    o podjętej decyzji. W przypadku ewentualnego zaaprobowania wniosku-oferty ogłoszony zostaje konkurs ofert. Dalszy tryb postępowania jest taki sam jak w pkt 1.

Przy ocenie oferty bierze się również pod uwagę jej zgodność z Programem współpracy Województwa Zachodniopomorskiego z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na dany rok (www.um-zachodniopomorskie.pl - ORGANIZACJE POZARZĄDOWE - PRAWO). Przy ocenie uwzględnia się również możliwości finansowe Województwa Zachodniopomorskiego.

Zlecanie zadań może odbywać się w dwóch formach: wspierania realizacji zadania publicznego (dofinansowania kosztów zadania) oraz powierzania realizacji zadania publicznego (sfinansowania całkowitych kosztów zadania).

Więcej informacji dotyczących procedur składania ofert znajdą Państwo w art. 11-19 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. 03.96.873 ze zm.) udostępnionej na stronach Biura ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego,

(www.um-zachodniopomorskie.pl/ - ORGANIZACJE POZARZĄDOWE - PRAWO). Również na tej samej stronie dostępne jest rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 grudnia 2005 r. w  sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania. Znajdziecie tam Państwo wzory potrzebnych dokumentów.

Ponadto ogólne informacje o zasadach otwartych konkursów ofert są dostępne na stronach Biuletynu Informacji Publicznej (www.bip.um-zachodniopomorskie.pl/ - JAK ZAŁATWIĆ SPRAWĘ - DOTACJE).

Proszę o dokładne zapoznanie się z wymaganiami dotyczącymi składania ofert realizacji zadań. W razie wątpliwości proszę o kontakt z Wydziałem Kultury, Edukacji, Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Pl. Orła Białego 2, 70- 562 Szczecin, tel.: (091) 44-03-010.

W wypadku, gdy tematyka wniosku - oferty nie pokrywa się z zakresem działania ww. Wydziału, proszę kontaktować się z właściwym merytorycznie wydziałem. Baza danych kontaktowych jest dostępna na stronie www.um-zachodniopomorskie.pl/ - BAZA TELEADRESOWA URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO.

Nie przystąpienie do postępowań konkursowych będzie skutkowało brakiem możliwości otrzymania dotacji, gdyż wymienione przepisy nie dopuszczają innych możliwości jej uzyskania od jednostek samorządu terytorialnego.

Najbliższe otwarte konkursy ofert planowane są na przełom listopada - grudnia 2007 r.

Zwracam się z prośbą o przekazanie tej informacji do jak najszerszego grona zainteresowanych.

Z poważaniem

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

Norbert Obrycki

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Dawid Arkadiusz Mitłosz 31-10-2007 15:08
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 31-10-2007
Ostatnia aktualizacja: - 31-10-2007 15:08